ZIGGIE PIGGIE

POWROT

 

AUDIO VIDEO

Ziggie Piggie


Zespół ZIGGIE PIGGIE powstał w lecie 2006 roku, kiedy to Stecyk z Paździochem i Rudim wpadli na pomysł założenia trzyosobowego bandu grającego muzykę SKA. Po burzy mózgów, która miała doprowadzić do wyboru nazwy zespołu, wybór padł na ZIGGIE PIGGIE (ściema),i po serii prób chłopaki mieli gotowy materiał na pierwsze koncerty w stylu, który sami określili jako „Light Smyk Music”. Zespół od początku zakładał wspólne występy z gośćmi na zasadzie jamajskiej zabawy. Udane koncerty w tym czasie ZIGGIE PIGGIE zagrało między innymi z YARDEE Sound System, Dr. Love, BASS TAJPAN, MIKAEL.Z czasem Stecyk zauważył że muzyka SKA wyciąga ludzi z różnych „dołków” życiowych, jest muzyką, potrafiącą oderwać ludzi od trosk i dającą im nadzieję, i postanowił zgodnie z zasadą jamajskiej Alpha Boys School rozszerzyć skład zespołu o kilka trudnych charakterów realizujących swoje pasje w muzyce SKA. W tym okresie w zespole udzielali się między innymi nieżyjący już Dareczek (SKANKAN), Papaj, Sara, Szelma i Olka.W tym składzie zespół zagrał dużo koncertów, które zostały świetnie przyjęte przez publiczność, między innymi warta jest wspomnienia tutaj trasa po Słowacji i Czechach z gwiazdą czeskiego SKA, grupą TLESKAĆ, czy wspólny koncert z AGROLITES w Warszawie. Po zasileniu składu zespołu przez znakomitego gitarzystę Żabę (KONOPIANS), zespół postanawia nagrać swoją pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu „Light Smyk Music”.Wybór zespołu pada na szczecińską wytwórnie „Jimmy Jazz”, efektem współpracy jest wspomniany pierwszy krążek ZIGGIE PIGGIE, na którym gościnnie wystąpili Szczepan i Krakus (SKANKAN). Płyta otrzymała dobre recenzje w prasie muzycznej, a fani mogli się tylko zastanawiać, w jakim kierunku rozwinie się muzyka zespołu.

          Po jednym z warszawskich koncertów ZIGGIE PIGGIE, zespół nawiązuje współpracę z muzykami stołecznej sceny, Skadictatorem, Mikołajem (BARTENDERS), Karoliną (BANDA DE CHICAS) i świetnym pianistą Andrzejem Mikulskim. Rodzi się pomysł, zagrania wspólnych koncertów w takim rozszerzonym składzie. Z tego też okresu pochodzą cztery utwory zespołu, które znalazły się na kolejnej płycie zespołu „Old Songs” („Skaledonia”, „Christine Keeler”, „Sally Brown”, „Go Away”). Tymczasem skład ZIGGIE PIGGIE poszerza się o dwa wokale – Juniora (13 i PÓŁ FUKSA) i Gabi. Jak zawsze i w tym okresie zespół często koncertuje, spotykając się ze znakomitym odbiorem swojej muzyki.

          W tym też czasie pojawia się pomysł nagrania krążka z coverami jamajskich standardów, głównie utworów LAURELA AITKENA i SKATALITES. Prace nad płytą przebiegają jednak boleśnie w związku z różnicami koncepcji muzycznych w zespole. Dzieje się tak do momentu, kiedy to Stecyk postanawia zaprosić do udziału w ukończeniu „Old Songs” gości, związanych z muzyką jamajską wykonywaną w Polsce. Płyta powstaje przy udziale – uwaga! – 25 muzyków, co samo w sobie jest ciekawostką na polskiej scenie. Całość realizowana jest w małym pokoiku (!) przez Stecyka i Krakusa. Ogrywanie materiału „Old Songs” zespół zaczyna w niewielkim składzie: Mariusz Orzełowski, Grzegorz Kasperczyk,Piotr Zaufal, Gabi i Stecyk. Po zaganiu kilku koncertów w takim składzie Stecyk zaprasza do grania warszawską grupę muzyków, w tym Janera (BARTENDERS), Bogusię i Karolinę (BANDA DE CHICAS), Mikołaja Don Tabacco, Andrzeja Mikulskiego, Bartka oraz Roberta Brylewskiego i w tym momencie rodzi się naprawdę otwarta forma ZIGGIE PIGGIE, którą można określić jako ZIGGIE PIGGIE SHOW, formuła w której zespół zaprasza na scenę gości – nie tylko muzyków, ale również akrobatów i performerów, dzięki czemu podczas koncertów ZIGGIE PIGGIE na scenie dzieje się bardzo dużo dla oczu i uszu. Jak do tej pory jest to forma w której zespół ZIGGIE PIGGIE czuje się najlepiej i z pewnością będzie ją rozwijał i udoskonalał, bo pomysły cały czas wpadają przecież do głowy. ZIGGIE PIGGIE z Robertem Brylewskim koncertował między innymi na tysiącleciu miasta Cieszyn, Przystanku Woodstock, w Sosnowcu z Dr.RING DINGiem czy w Poznaniu z Mr. ZOOB. Za zakończenie etapu rozwoju zwanego „Old Songs” można uznać nagranie czterech utworów w tym składzie. Singiel, w nagraniach do którego udział wzięli Skadictator, Gabi i Robert Brylewski stanowi zamknięcie etapu „Old Songs” i ukaże się na początku października tego roku, wraz z teledyskiem.

          Zespół nie zamierza rezygnować z formuły jaka się dotychczas sprawdziła, nadal na koncertach będzie można – tak jak od początku istnienia zespołu zobaczyć wielu różnych muzyków zarówno w składzie jak i jako gości.

 

Skład ZIGGIE PIGGIE:

Gabi Mystic – wokal
Stecyk – perkusja
Paździoch – gitara rytmiczna
Mikołaj Tabako – trąbka
Sebastian Lorek – klawisze
Maciek Dudek – gitara
Dominik Grab – bas
& gościnie – Robert Brylewski – wokal, melodica


 

 

PRODUKCJE       ZESPOLY       KTO TO TABAKO

 

Reklamy